Opel GT – Sylwia

Czy Opel GT 1900 jest męskim samochodem? Tak. Nawet jeśli jeździ nim dziewczyna.


Niemiecki klasyk w delikatnych kobiecych rękach pojawił się w 2011 roku. Oryginalny prezent urodzinowy od męża zapoczątkował niezwykłą przygodę z zabytkową motoryzacją.

Pierwszym właścicielem wyprodukowanego w 1968 roku Opla był Holender. Auto trafiło do Europy po bardzo długim pobycie w RPA.
Lekki, szybki, niebieski samochód z automatyczną skrzynią biegów to idealne auto dla dziewczyny, która nigdy wcześniej nie miała okazji odpowiednio wykorzystać swojego prawa jazdy. Brak wspomagania i prawego lusterka, problemy ze skrzynią, gaźnikiem i dość częste kaprysy (niemal) pięćdziesięciolatka nie zraziły jej na tyle skutecznie, aby się poddać.
Wygrała swój pierwszy rajd i połknęła bakcyla. Bo czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż rajdy pojazdów zabytkowych w towarzystwie najlepszego przyjaciela jadącego pięknym złotym kabrioletem z 1981 roku (oczywiście za Oplem) i niezwykłych ludzi posiadających tę samą pasję?

Opel GT ma już 50 lat. Nadal jest atrakcyjny i nadal aktualny jest jego slogan reklamowy: Tylko latanie jest piękniejsze.

PS: O tym czy prawdziwy mężczyzna powinien mieć Opla GT można poczytać w Classicauto (numer z maja 2014 roku).

 

One thought on “Opel GT – Sylwia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *