Pietrek Transporter. Renault 4F4 – Krzysztof i Claire

„Pietrek”, bo takie imię nosi Renault 4F4,  od nowości związany jest z rodziną Krzysztofa i Claire. Jego pierwszym domem było małe miasteczko Buxy w Burgundii, środkowej części Francji.

Przez dwadzieścia lat dzielnie służył u Pierr’a Mahtorf, transportując pralki, lodówki i telewizory. W 1998 roku przeszedł na „emeryturę” i od tej chwili głownie stał w garażu, co rok przechodząc przegląd techniczny.

Jako 36 latek przeprowadził się do Polski z perspektywą rewitalizacji. Przyjechał o własnych siłach 1400 km przez góry Francji i Niemiec, aż dojechał do Pniewa w województwie zachodniopomorskim. Cała podróż zajęła mu trzy dni, w jej czasie zużył 86 litów benzyny i tylko 12 razy się „gotował „ 🙂

Renowacja rozpoczęła się w roku 2017. Dziś Pietrek ma odnowioną karoserię, wyremontowany silnik i kompletnie nowe zawieszenie. Oryginalny biały lakier został zastąpiony szarym (gris claire – titanium grey).

Jedynie dla uzupełnienia – Renault 4F4 to dostawcza wersja  „czwórki”. Auto Krzyśka i Claire wyprodukowane zostało w roku 1978, silnik 281 cm3 rozwija moc 28 kW.  Auto osiąga prędkość 115 kilometrów na godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *