Pietrek Transporter. Renault 4F4 – Krzysztof i Claire

„Pietrek”, bo takie imię nosi Renault 4F4,  od nowości związany jest z rodziną Krzysztofa i Claire. Jego pierwszym domem było małe miasteczko Buxy w Burgundii, środkowej części Francji.

Przez dwadzieścia lat dzielnie służył u Pierr’a Mahtorf, transportując pralki, lodówki i telewizory. W 1998 roku przeszedł na „emeryturę” i od tej chwili głownie stał w garażu, co rok przechodząc przegląd techniczny.

Jako 36 latek przeprowadził się do Polski z perspektywą rewitalizacji. Przyjechał o własnych siłach 1400 km przez góry Francji i Niemiec, aż dojechał do Pniewa w województwie zachodniopomorskim. Cała podróż zajęła mu trzy dni, w jej czasie zużył 86 litów benzyny i tylko 12 razy się „gotował „ 🙂

Renowacja rozpoczęła się w roku 2017. Dziś Pietrek ma odnowioną karoserię, wyremontowany silnik i kompletnie nowe zawieszenie. Oryginalny biały lakier został zastąpiony szarym (gris claire – titanium grey).

Jedynie dla uzupełnienia – Renault 4F4 to dostawcza wersja  „czwórki”. Auto Krzyśka i Claire wyprodukowane zostało w roku 1978, silnik 281 cm3 rozwija moc 28 kW.  Auto osiąga prędkość 115 kilometrów na godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *