II Rajd 94 Oktany

Drogowa przygoda w „Drogowcu”.

Tym razem za bazę naszego majowego rajdu posłużył ośrodek wypoczynkowy „Drogowiec” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Pokrzywnej. Rewelacyjna baza noclegowa z basenem (co prawda bez wody ;( oraz z boiskiem i miejscem na ognisko. Rekordowa ilość załóg z całej Polski i 230 kilometrów tras to nasz przepis na sukces.

Pierwszego dnia pojechaliśmy po itinererze do Czech, gdzie w miejscowości Česká Ves odwiedziliśmy muzeum motoryzacji.

Mała sala wystawowa z dużymi zbiorami motocykli ,samochodów oraz rowerów. Następnie ruszyliśmy do jaskini na „Na Špičáku”. Wspaniałe dzieło matki natury o nieprzeciętnej akustyce. Wieczorem dotarliśmy do bazy rajdu.

Drugi dzień rajdu to wizyta w miejscowości Biała, gdzie na rynku prezentowaliśmy nasze pojazdy.

Przywitała nas ekipa z Gminnego Centrum Kultury, która zaprosiła nas na słodki poczęstunek. Następnie ruszyliśmy do zamku Moszna. Przeurocze miejsce o architekturze zamku z bajki z dziesiątkiem wież. Wieczorem wróciliśmy do Drogowca. Przed nami jeszcze gwiazda wieczoru.

Na zaproszenie naszego klubu przyjechał specjalnie dla nas z Warszawy zespół Poligon nr.4. Ostre brzmienie gitar plus charyzmatyczny głos Gutka to niesamowite połączenie. Po koncercie odbyło się rozdanie nagród, któremu wspaniałego szyku dodały werble zagrane przez perkusistę Seweryna Narożnego.

Świetny ośrodek ” Drogowiec” opuszczaliśmy ze smutkiem wierząc, że jeszcze tak wrócimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *